fbpx
Põhisisu Vaegnägijaile

Info ja registreerimine 655 6244

Open E 8.00–16.00 T–N 8.00–18.00,  R 8.00–16.00

Iluteenused

"Ilu ja tervis" sari

Info ja registreerimine 655 6244

Open E 8.00–16.00 T–N 8.00–18.00,  R 8.00–16.00

Registreeru veebis
Silmaravi

Laserravi

Glaukoomi laserravi

Glaukoomi laserravi eesmärk on säilitada olemasolev elukvaliteet, silma nägemisfunktsioon ja vaateväli.

Medikamentoosne ravi on näidustatud varajases staadiumis ja mõõdukalt arenenud glaukoomi korral. Kui patsient kasutab 2-3 glaukoomivastast silmatilka ja see ei ole silmarõhu normi piires püsimiseks piisav, või esineb patsiendil ravimitalumatus, siis peaks kaaluma ravivõimalusena ka laser- või kirurgilist ravi.

Selektiivne lasertrabekuloplastika (SLT) on näidustatud juhul, kui medikamentoosne ravi ei ole piisavalt silmarõhku alandanud või kui patsient ei talu silmatilku.

Laseriridotoomia on näidustatud kinnise nurga glaukoomi vormi korral, laserkiirega tehakse väikesed avad vikerkesta (ka profülaktiliselt).

Dioodlaserravi on näidustatud kaugele arenenud glaukoomi ja juba glaukoomist pimedaks jäänud silma raviks. Seda kasutatakse valusündroomi vähendamiseks ja kõrge silmarõhu langetamiseks.

Kirurgiline ravi on näidustatud siis, kui medikamentoosne  või laserravi ei ole efektiivsed või ei saa neid kasutada. See, millist meetodit kasutada, sõltub eeskambri nurga avatusest ja glaukoomi staadiumist. Glaukoomioperatsioone teeb meie kliinikus dr Pille Tein.

Trabekulektoomia ehk klassikaline glaukoomi operatsioonimeetod. Pärast operatsiooni vajab patsient 6 nädala jooksul pidevat järelkontrolli ja silmarõhu reguleerimist spetsiaalsete protseduuride abil (laser-, suturolüüsid ja vajadusel süstid).

Kinnise eeskambri nurgaga glaukoomi ja kaugele arenenud glaukoomi korral kasutatakse alati operatiivset ravi. Klassikalisele operatsioonile alternatiivina  tehakse veel sügavat sklerektoomiat ja minišuntide operatsioone, mille korral on hilisemaid kontrollvisiite vähem ja paranemine läheb kiiremini.

Sügavat sklerektoomiat saab teha avatud eeskambri nurgaga glaukoomi korral.  Operatsiooni aeg on küll pikem, aga nädal pärast operatsiooni peaksid kõik silma funktsioonid olema taastunud. Silmarõhku saab edaspidi aastaid reguleerida laserpunktuuride abil (mikroavad vesivedeliku äravoolu teel).

Minišuntide korral on operatsiooniaeg lühem ja järelkontrolle vähem. Enamasti pärast operatsiooni sellesse silma glaukoomiravi ei ole vaja.

glaukoomi operatsioon

Silmapõhja laserravi

Uue põlvkonna multi-spot-laser Supra Scan 577

Quantel Medicali uue põlvkonna multi-spot-laser Supra Scan 577 pakub uuel tehnoloogial põhinevat ravimeetodit ja uudseid tehnilisi funktsioone.

Kuigi silmaarstid on fotokoagulatsiooni kasutanud juba üle 60 aasta, tehakse jätkuvalt nii kliinilisi kui ka tehnilisi uuringuid, mille eesmärk on arendada teadmisi laserravi mõjust kudedele ja parandada ravi strateegiaid. Viimastel aastatel on ravitulemuse kvaliteedi osas toimunud revolutsiooniline muutus, kui turule tuli uus 577 nm multi-spot-laser Supra Scan 577.

Quantel Medicali laserid kasutavad laserfotokoagulatsiooni lainepikkust, mis annab tulemuseks vaevumärgatavaid täppe. Tänu lasertehnoloogia optimeerimisele on Supra Scan 577 säritusaeg lühem. Uus tehnoloogia piirab reetina epiteeli pigmendi kuumutamist ja vähendab seega põletikuvõimalust. Komplikatsioone esineb tunduvalt harvemini kui traditsioonilise laserravi puhul.

Uusima generatsiooni laser Supra Scan 577 pakub spetsiifilisi tehnoloogilisi funktsioone ja ravivõimalusi, mis on välja töötatud reetina laserteraapia parandamiseks:

  • efektiivsem kollane 577 nm lainepikkus,

  • multi-spot-režiim, mis võimaldab ühe pedaalivajutusega edastada millisekundilisi impulsse,

  • mikroimpulsi mooduli abil saab luua mikrosekundilisi impulsiseeriaid, et minimeerida sihtpunkti ümbritsevate kudede kahjustamist.

Võrreldes levinud 532 nm rohelise laseriga võimaldab 577 nm lainepikkus paremat raviefektiivsust:

  • madalama võimsuse kasutamist

  • homogeensemat ravi läbi katarakti

  • turvalisemat ravi lähedal paikneva kollatähni suhtes

Supra Scan 577 laseri eelised patsiendile:

  • protseduuri lühike kestus (enamasti kuni 10 minutit, kui tavalaseriga kestab protseduur 15–20 minutit)

  • protseduuri parem efektiivsus ja täpsus

  • protseduuri väiksem valulikkus

  • väiksem protseduurijärgse turse risk

  • väiksem valgussähvatustest põhjustatud pimestumine

  • nägemisteravuse kiirem taastumine

Patsiendid, keda on varem ravitud klassikalise laseriga, tunnetavad neid eeliseid ja eelistavad uut ravimeetodit.