fbpx
Põhisisu Vaegnägijaile

Info ja registreerimine 655 6244

Open E 8.00–16.00 T–N 8.00–18.00,  R 8.00–16.00

Info ja registreerimine 655 6244

Open E 8.00–16.00 T–N 8.00–18.00,  R 8.00–16.00

Registreeru veebis
Operatsioonid

Lauoperatsioon

Silmalaugude korrigeerimine

Vananedes inimese nahk muutub – see venib ja tekivad kortsud. Ülemiste ja alumiste silmalaugude korrektsioon on tänapäeval saanud üsna tavapäraseks protseduuriks. Seda teostavad nii ilukirurgid kui spetsialiseerunud silmaarstid.

Kui ülemised silmalaud on lõtvunud, vajunud ja rippuvad, võib lisaks iluveale olla tegemist ka olulise elukvaliteedi halvenemisega – ripsmetele vajunud ülalau nahk tekitab silmades survetunde ja ahendab vaatevälja.

Dr Pille Tein valmistab patsienti ette operatsiooniks.

Ka allavajunud alalaud vajavad mõnikord korrigeerimist – on tekkinud silmaalused kotid, lõtvunud rasvasongad tekitavad omakorda silmaümbrusesse turseid. Silma alalaugude probleemid võivad olla pärilikud või sõltuda eluviisist, kuid vanuse lisandudes muutuvad nähtavamaks.

Hea tulemuse saavutamiseks on vajalik põhjalik ettevalmistus

Nii üla- kui alalau operatsioonihaavad on vähemärgatavad, sest esimeste puhul jäävad nad nahavolti, alalaugude lõikejoon aga ripsmepiiri äärde.

Lauoperatsioon ja selle liigitused

Silmakirurgid tegelevad ka laugude asendipatoloogiate, näiteks entroopiumi (silmalau keere silma suunas) ja dermatohalaasiga (ülalaugude naha lõtvus), aga ka blefaroplastika alal. Blefaroplastika on plastiline lauoperatsioon, mis eemaldab kaasasündinud defektid, noorendab silmaümbrust, muudab silmade lõiget või laugude kuju.

Võrreldes teiste spetsialistidega on silmakirurgid keskendunud vaid silmapiirkonna operatsioonidele. Igasugune kirurgiline sekkumine eeldab esmast patsiendi uurimist ja ülimalt tähtis on enne lõikust arstiga rääkida kaasuvatest haigustest, allergiatest ja arutada lõikuse riske.

Ideaalse lõpptulemuse eeldus on usalduslik koostöö oma arstiga.

Lauoperatsioon CO2-laser Lumenis Acupulse’i abil

Turman Silmakliiniku esteetiliste teenuste nimekirja kuuluvad ka laserprotseduurid. Nendeks protseduurideks on meie kliinikus kasutusel uue põlvkonna CO2-laser Lumenis AcuPulse, millel on mitmekesised funktsioonid ja kasutusvõimalused.

CO2-laseri abil teostame ülalaugude korrigeerimist ehk blefaroplastikat, eemaldame silmalaugudelt ksantelasme, papilloome, arme ja muid healoomulisi moodustisi. Pakume nii kirurgilisi kui ka mittekirurgilisi esteetilisi protseduure silmaümbruse ja kogu näo noorendamiseks.

Tänu CO2-laser AcuPulse’i täpsusele saame patsiendi silmalaugusid noorendada ja pinguldada ilma lõikuseta. Selliseid protseduure nimetatakse miniblefaroplastikaks. CO2-laser võimaldab teostada ka laserlihvimist, mida paljud teavad ingliskeelse nimetuse resurfacing all. Selle käigus toimub nahakihtide osaline, täpselt programmeeritud soojendamine.

Loe rohkem AcuPulse CO2-laseri kohta

Info ja registreerumine konsultatsioonile telefonil 5341 3428 või ilu@silmaarstid.ee