Põhisisu Vaegnägijaile

Info ja registratuur 655 6244

Avatud E-K 8.00-19.00, N 8.00-18.00, R 8.00-16.00

Info ja registratuur 655 6244

Avatud E-K 8.00-19.00, N 8.00-18.00, R 8.00-16.00

Registreeru veebis
Konsultatsioonid

Silmaarsti vastuvõtt

Millal minna optometristi, millal silmaarsti juurde?

Silmaarsti ja optometristi tegevusel on üks ja sama eesmärk – et Teie näeksite paremini. Need kaks spetsialisti erinevad aga nii väljaõppe kui kogemuste poolest.

Silmaarst

Silmaarst ehk oftalmoloog on kõrgharidusega spetsialist, kes diagnoosib ja ravib nii laste kui täiskasvanute silma tervise probleeme.

Silmaarst õpib esmalt üldarstiks, et osata näha inimest tervikuna, organismi üksikute osade ja terviseprobleemide seost. Pärast ülikooli lõpetamist võib arst spetsialiseeruda silmahaiguste diagnoosimisele ja ravile.

Silmaarstid spetsialiseeruvad ka edaspidises töös. Üldsilmaarst töötab nagu silmanduse „perearst“, kes tegeleb esmase diagnoosimise ja raviga. Vajadusel suunab ta patsiendi kas silma eesmise osa (laugude, limaskesta, sarvkesta) spetsialisti juurde või silmapõhjahaiguste konsultandile, laste silmaarstile, glaukoomi ehk silmarõhuga seotud haiguse spetsialistile või hoopis silmakirurgiaga tegeleva arsti juurde.

Silmaarsti juurde peab minema siis, kui:

  • alla 8-aastane laps vajab silmakontrolli
  • olete saanud trauma
  • teile on tehtud operatsioon
  • te silmad punetavad ja jooksevad rähma – tegemist võib olla silmapõletikuga, mille ravi määrab arst
  • teil võib olla soodumus pärilikeks haigusteks

Alates 40st eluaastast peaks silmaarsti külastama regulaarselt iga 3 aasta tagant. Üle 60-aastastel oleks tark külastada silmaarsti kord aastas. Vanusenumbri kasvades tekivad muudatused ka silmades ja suurenevad mitmed ohud. Näiteks galukoom võib olla pärilik ja risk sellesse haigestuda suureneb pärast 45.eluaastat. Algab see sageli ilma sümptomiteta, kuid süvenedes kahjustab silmapõhja ja võib põhjustada pimedaksjäämist. Samuti vajavad kontrolli ja ravi nii hall kae kui diabeedist põhjustatud silmakahjustused east olenemata.

Registreerumine telefonil 655 6244