fbpx
Põhisisu Vaegnägijaile

Info ja registreerimine 655 6244

Open E 8.00–16.00 T–N 8.00–18.00,  R 8.00–16.00

Info ja registreerimine 655 6244

Open E 8.00–16.00 T–N 8.00–18.00,  R 8.00–16.00

Registreeru veebis
Operatsioonid

Glaukoomi operatsioon

Pille Tein

Silmaarst

Kirurgiline ravi on näidustatud siis, kui medikamentoosne või laserravi ei ole efektiivsed või ei saa neid kasutada. See, millist meetodit kasutada, sõltub eeskambri nurga avatusest ja glaukoomi staadiumist. Glaukoomi operatsioone teeb meie kliinikus dr Pille Tein.

Arstid Pille Tein ja Aleksei Detotšenko glaukoomioperatsioonil.

Trabekulektoomia ehk klassikaline glaukoomi operatsioonimeetod. Pärast operatsiooni vajab patsient 6 nädala jooksul pidevat järelkontrolli ja silmarõhu reguleerimist spetsiaalsete protseduuride abil (laser-, suturolüüsid ja vajadusel süstid).

Kirurg valmistub operatsiooniks. Isegi kätepesuks peab olema funktsionaalne kraanikauss.

Kinnise eeskambri nurgaga glaukoomi ja kaugele arenenud glaukoomi korral kasutatakse alati operatiivset ravi. Klassikalisele operatsioonile alternatiivina tehakse veel sügavat sklerektoomiat ja minišuntide operatsioone, mille korral on hilisemaid kontrollvisiite vähem ja paranemine läheb kiiremini.

Arste Pille Teini ja Aleksei Detotšenkot abistab õde Kathinka Kameneva.

Sügavat sklerektoomiat saab teha avatud eeskambri nurgaga glaukoomi korral. Operatsiooni aeg on küll pikem, aga nädal pärast operatsiooni peaksid kõik silma funktsioonid olema taastunud. Silmarõhku saab edaspidi aastaid reguleerida laserpunktuuride abil (mikroavad vesivedeliku äravoolu teel).

Operatsiooni meeskond (vasakult): dr Aleksei Detotšenko, õde Kathinka Kameneva, abiline Heli Rumm ja dr Pille Tein.

Minišuntide korral on operatsiooniaeg lühem ja järelkontrolle vähem. Enamasti pärast operatsiooni sellesse silma glaukoomiravi ei ole vaja.