Põhisisu Vaegnägijaile

Info ja registratuur 655 6244

Avatud E-K 8.00-19.00, N 8.00-18.00, R 8.00-16.00

Info ja registratuur 655 6244

Avatud E-K 8.00-19.00, N 8.00-18.00, R 8.00-16.00

Registreeru veebis
Konsultatsioonid

Diabeedihaige silmauuring

Diabeetikust patsiendile on meil eraldi telefoninumber 53884533, millele helistades saab kinni panna vastuvõtu-aja kas Turman Silmakliinikus (Järve 2, Torn 2, III korrus) või kesklinnas asuvas Kreutzwaldi Silmakeskuses (Kreutzwaldi 3).

NB! Diabeetilistele silmapõhjamuutustele on iseloomulik, et kahjustused algavad silmapõhja äärealadelt ja kuni nad ei ole jõudnud kollatähni ehk teravalt nägemise punktini, patsient ei pruugigi aru saada, et tema silmad on haiged.

Pakume kahte eri mahus uuringut:

Diabeetilise retinopaatia kiiruuring 35,00 €

Teid võtab vastu optometrist,kes teeb silmapõhja fotod ja teostab piltide esmase hindamise.
Kui diabeetilisi muutusi ei ole või need on väga kerged, siis soovitatakse patsiendil tulla tagasi ühe aasta pärast.
Kui muutused on tõsisemad, siis peaks patsient minema edasi silmaarsti vastuvõtule lisauuringuteks ja vajadusel ka raviks.

Mida kauem on inimene põdenud diabeeti, seda enam on ta silmad ohustatud. Üldine soovitus kõlab üsna tavaliselt: kontrollige regulaarselt oma vererõhku ja veresuhkru näitajat, jälgige kaalu, liikuge ja järgige arsti poolt ettenähtud ravi. Silmatervise „võtmeteks” ongi tervislikud eluviisid ja regulaarne kontroll.

Silmadele avaldavad mõju nii I kui II tüübi suhkruhaigus. Tekivad kollatähni ja võrkkesta muutused. Kollatähn ehk maakula asub võrkkesta ehk reetina keskosas ning mõjutab peamiselt silma keskosa nägemist. Tänu sellele saame näha, lugeda, detaile eristada. Diabeedi tõttu võivad silmapõhjas tekkida veresoonte seintes kahjustused, mis viivad tursete ja verevalumite tekkele. Kirjeldatud muutused on iseloomulikud diabeetilise retinopaatia algstaadiumile – taustaretinopaatiale. Kui kapillaaride sulgusest silmapõhjas tekib hapnikuvaegus, viib see aga uute veresoonte tekkeni, mis kipuvad kergesti lekkima ja samuti turseid ja verevalumeid andma. Algab proliferatiivne staadium, mis on tunduaöt tõsisema prognnoosiga ja vajab kohest intensiivset laser- ja /või silmasiseste süstide ravi.

Diabeedihaigeid patsiente ohustab glaukoom ehk roheline kae tavalisest tunduvalt varasemas eas. Oluline on avastada need haigused varakult ja pidevas koostöös arstiga sünnib alati parim võimalik ravilahendus.

Diabeetilise retinopaatia uuringu täispakett 90,00€

Teid võtab vastu optometrist, kes

  • määrab nägemisteravuse
  • mõõdab silma siserõhu
  • teeb silmapõhja fotod
  • teeb OCT silmapõhja kihtidest ja nägemisnärvist
  • hindab silmade olukorda

Kui optometrist leiab, et patsiendil ei ole diabeetilise retinopaatia tunnuseid või need on väga kerged, siis soovitab ta ühe aasta pärast uuesti kontrolliks tagasi tulla.

Kui optometrist leiab, et retinopaatiamuutused on tõsisemad, edastab ta kõik andmed arstile, kes otsustab, kas patsient peab tulema lisauuringutele, ravile või uuele sõeluuringule 3., 6., või 12. kuu pärast.

Arstile suunatakse patsient ka siis, kui leitakse mõni diabeedist sõltumatu silmapõhja muutus.

Registreerumine telefonil 53884533