fbpx
Põhisisu Vaegnägijaile

Info ja registreerimine 655 6244

Open E 8.00–16.00 T–N 8.00–18.00,  R 8.00–16.00

Info ja registreerimine 655 6244

Open E 8.00–16.00 T–N 8.00–18.00,  R 8.00–16.00

Registreeru veebis
Uuringud

Spectralis®

Spectralis on pilditöötlusplatvorm, mida saab kasutada diagnostiliste ja raviotsuste tegemisel. Aparatuur annab hea kontrastsuse ja kõrge resolutsiooniga pildid nii silma eesmisest kui ka tagumisest osast. Uusi mooduleid lisades on võimalik käia kaasas tehnika arenguga ning pakkuda arstidele uusi ja efektiivsemaid diagnostikavõimalusi.

Spectralis

Silma eesmise osa moodul

võimaldab saada ülevaate sarvkesta kihtidest ja eeskambrist. Sarvkesta paksus ja eeskambrinurga sügavus annavad glaukoomi diagnostikas olulist lisainfot.

anterior-segment-foreground

OCT-Angiograafia

on uusim moodul, mis võimaldab uurida veresooni ilma kontrastainet süstimata. Sobib eriti hästi allergilistele patsientidele, et vältida fluorestsiinangiograafia võimalikke tüsistusi.

anterior-segment-foreground

OCT moodul

Uue põlvkonna silmapõhja kompuutertomograafi eeliseks on pilditegemise kiirus ja teravam pildikvaliteet, mis toob hästi esile võrkkesta kihid ja neis toimunud muutused. Uuringu käigus pole vaja silmatera laiendada.

anterior-segment-foreground

Glaukoomi moodul

on glaukoomidiagnostika uus põlvkond. Mõõdab nägemisnärvi diski ja võrkkesta närvikiudude ning ganglionrakkude kihi paksust, mis on oluline glaukoomi diagnoosimisel ja haiguse kulu jälgimisel.

anterior-segment-foreground

Aparaat on võimeline mõõtma järgnevatel uuringutel täpselt samast kohast, kust tehti eelmine uuring, ja teostama saadud info põhjal anatoomiliste struktuuride võrdlevat analüüsi. Lisaks saab võrrelda konkreetse patsiendi andmeid statistilise keskmisega.

Moodul Multicolor

kasutab korraga kolme laseri lainepikkust, et avastada erinevaid struktuure võrkkesta eri sügavustel. Nii saab visualiseerida muutusi, mida pole võimalik näha tavalise silmapõhja vaatluse või fotode abil. Kirjeldatud mooduliga saab teha pilte, kui patsiendil on kae või nüstagm.

anterior-segment-foreground

Moodul BluePeak

tähistab sinise laseri autofluorestsentspilte. Mitteinvasiivne laserskaneeriv silmapõhja kuvamine paljastab võrkkesta metaboolse stressi ilminguid, kasutades indikaatorina lipofustsiini. Meetod näitab muutusi võrkkesta pigmentepiteeli rakkudes näiteks silmapõhja ealise degeneratsiooni ja silmapõhja pärilike muutuste puhul.

anterior-segment-foreground

Nii Multicolori, OCT, OCT-Angiograafia kui ka BluePeaki Spectralis moodulid annavad laiema pildistamisvälja kui vanema põlvkonna aparaadid. Seega võimaldavad need pildile talletada ka silmapõhja perifeersemaid alasid.


Info ja registreerumine telefonil 655 6244