fbpx
Põhisisu Vaegnägijaile

Info ja registreerimine 655 6244

Open E 8.00–16.00 T–N 8.00–18.00,  R 8.00–16.00

Info ja registreerimine 655 6244

Open E 8.00–16.00 T–N 8.00–18.00,  R 8.00–16.00

Registreeru veebis
Soovitused

Silmade digikaitse

Kui töötate arvuti või mitme ekraaniga või vaatate palju televiisorit, olete ilmselt märganud pinges silma sümptomeid. Pikaajaline ekraani vaatamine võib põhjustada ebamugavustunnet, peavalu, silmavalu ja keskendumisraskusi. Silmad võivad muutuda kuivaks ja hakata sügelema.

Lisaks võib silmade regulaarne pingutamine halvendada seniseid silmahaigusi. Et kaitsta silmi digikahjude eest, soovitame:

 1. Tehke töötamises regulaarseid pause.
 2. Kindlustage hea valgustus. Kui ruum on liiga pime, tuleb silmi rohkem pingutada. Silmad peavad kehva valguse kompenseerimiseks rohkem tööd tegema.
 3. Tehke regulaarselt silmaharjutusi.
 4. Kontrollige oma silmi – igapäevane arvutikasutaja peaks silmi kontrollima igal aastal, et silmaprobleemide tekkimist minimeerida.
 5. Jälgige valguse peegeldusi – ekraanilt ja läheduses olevatelt pindadelt/esemetelt peegelduv valgus võib suurendada silmade koormust. Pimestamist põhjustavad valgusallikad peab eemaldama või tuleb muuta arvutiekraani nurka.
 6. Kui Teile on arvutiga töötamiseks välja kirjutatud prillid, siis ärge unustage neid tööd alustades ette panna.
 7. Ärge kandke kellegi teise prille.
 8. Kohandage ekraaniseaded vastavalt vajadusele. Reguleerige heleduse ja värvi taset, muutke teksti suurust, et seda oleks mugavam lugeda. Vaadake seaded üle iga kuu alguses, et saaksite olla kindel, et need ikka teie jaoks töötavad.
 9. Vajadusel hankige uus ekraan.
 10. Kui Teil on raske arvutiekraanile keskenduda, peate ehk muretsema uuema monitori. Visuaalselt mugavaimad on vedelkristallnäidikud (LCD), sest need tavaliselt ei virvenda ega peegelda valgust.
 11. Suurendage lauapealset ruumi, et võiksite olla kindel – Te istute arvutiekraanist õigel kaugusel ja nurga all. Kodune teleriekraan ei tohiks olla liiga lähedal. Teleri optimaalne vaatamise kaugus võrdub teleri diagonaali 3–4-kordse pikkusega. Oletame, et teleri diagonaal on 40 tolli ehk 106,2 sentimeetrit. Seda telerit peaks järelikult vaatama vähemalt kolme meetri kauguselt.
 12. Vältige silmade kuivust. Kuivus võib olla silmade väsimise kõrvaltoime. Lühiajaliselt saab seda parandada, sulgedes silmad mitmeks sekundiks või aeglaselt pilgutades. Kui probleem ei kao, küsige oma arstilt või optometristilt, millised on Teie jaoks parimad silmatilgad.