Põhisisu Vaegnägijaile

Info ja registratuur 655 6244

Avatud E-K 8.00-19.00, N 8.00-18.00, R 8.00-16.00

Info ja registratuur 655 6244

Avatud E-K 8.00-19.00, N 8.00-18.00, R 8.00-16.00

Registreeru veebis
Konsultatsioonid

Optometristi vastuvõtt

Millal minna optometristi, millal silmaarsti juurde?

Silmaarsti ja optometristi tegevusel on üks ja sama eesmärk – et Teie näeksite paremini. Need kaks spetsialisti erinevad aga nii väljaõppe kui kogemuste poolest.

Optometrist

Optometristid ei ole arstid. Eestis saavad optometristid rakenduskõrghariduse Tallinna Tervishoiu Kõrgkoolis.

Optometristi põhiülesanded on:

  • inimeste nägemisfunktsiooni uurimine ja korrigeerimine,
  • prillide, kontaktläätsede ja teiste optiliste abivahendite sobitamine, valmistamine ja pisiremont

Kindlasti olete kohanud optometriste tööl ka prillipoodides, kus nende põhitööks on prillide ja kontaktläätsede määramine. Meil kliinikus töötavad optometristid kõrvuti silmaarstidega, kus nad peale kõige prillidega seonduva teostavad ka silmauuringuid. Sellise töö eelduseks on loomulikult lisakoolitus ja praktika arstide juures. Need optometristid kujunevad üha enam silmaarstide tõelisteks abilisteks.

 

Kui tahate kontrollida oma nägemist, saab optometrist määrata Teie nägemisteravuse ja vajadusel välja kirjutada prillid. Ta saab mõõta silmarõhku, teha silmapõhjast fotod ning OCT-uuringu silmapõhja kihtide hindamiseks.

Piisavate teadmiste ja kogemustega optometrist oskab hinnata, kas üldse ja kui kiiresti peaksite minema silmaarsti vastuvõtule. Optometrist ei ravi, kuid tema töö on mõista kas Teie mure on ainult optilise süsteemi probleem, mida saab prillide või kontaktläätsedega parandada või on Teie silmadel veel midagi viga.

Prillikandja peaks optometristi vastuvõtul käima kord aastas, tingimata vajalik on see iga kahe aasta tagant. Optometristi külastus ei tähenda sugugi, et lahkute sealt tingimata prilliretseptiga. Küll aga on hea teada milline on teie silmade tervis ja kuidas nende eest hoolitseda.

Kindlasti vajavad hoolt silmad, mida kurname igapäevase nutiseadmetes istumisega, samuti konditsioneeritud ja põrandaküttega kuiva õhuga ruumides. Optometristilt saab abi ka kuivade või veidi kipitavate silmade puhul. Päikeseprillid ei ole vaid moekas aksessuaar, vaid vahend kaitsmaks nii silmi kui silmaümbruse õrna nahka. Eriti valgustundlikele silmadele on mõeldud näiteks isetumenevad klaasid. Seda, millised valida, on hea arutada just optometristiga.

Registreerumine telefonil 655 6244