fbpx
Põhisisu Vaegnägijaile

Info ja registreerimine 655 6244

Open E 8.00–16.00 T–N 8.00–18.00,  R 8.00–16.00

Info ja registreerimine 655 6244

Open E 8.00–16.00 T–N 8.00–18.00,  R 8.00–16.00

Registreeru veebis
Operatsioonid

Halaasion ehk „rahetera“

Kõige sagedasemad laugude operatsioonid on halaasionide ja hordeoolide ehk raheterade ja odraivade avamised. Tegemist on laugude rasunäärmete ummistustega, mis üldjuhul paranevad soojade, kuivade kompresside, paikse massaaži ja salviga määrimise abil. Samas ei piisa sellest alati ja aeg-ajalt tuleb moodustise eemaldamiseks teha paikse tuimastusega operatsioon. Pärast kohalikku tuimastamist asetatakse lauklamber, silmalaug keeratakse ümber ja tehakse lõige silmalau limaskesta poolt, vahel ka naha poolt. Ummistuse sisu väljutatakse spetsiaalse instrumendiga ja võimalik veritsus peatatakse kuumuse või paikse rõhuga.

Selliseid pisikirurgilisi sekkumisi teevad enamasti silmaarstid. Pisioperatsioonide alla liigituvad ka papilloomide ja ateroomide eemaldamised.

Dr Margarita Rebrov teostab üht kõige sagedasemat operatsiooni – halaasioni avamist.

Alternatiivid

  1. Soojad kompressid, massaaž ja puhastus võivad olla alternatiiviks kirurgilisele sekkumisele. Kui halaasion on sügav, ei pruugi eelnimetatud protseduurid aidata.
  2. Kortikosteroidi süstimine – olenevalt juhtumist võib olla vajalik süstida mitu korda. Tüsistusena võib tekkida laugude depigmentatsioon või süstekohas ravimi ladestumine.
  3. Jälgimine – võimalus on mitte opereerida ning halaasioni olemasoluga leppida.
  4. IPL ravi.

 

Kirurgilise raviga nõustumise peab patsient allkirjaga kinnitama. Enne seda on patsiendil piisavalt aega kirurgiliste protseduuridega tutvuda, neist aru saada, arstile küsimusi esitada ning ammendavaid vastuseid saada.

 

Info ja registreerumine telefonil 655 6244 või info@silmaarstid.ee