Põhisisu Vaegnägijaile

Info ja registratuur 655 6244

Avatud E-K 8.00-19.00, N 8.00-18.00, R 8.00-16.00

Info ja registratuur 655 6244

Avatud E-K 8.00-19.00, N 8.00-18.00, R 8.00-16.00

Registreeru veebis
Operatsioonid

Halaasion ehk „rahetera“

Kõige sagedasemad laugude operatsioonid on halaasionide ja hordeoolide ehk raheterade ja odraivade avamised. Tegemist on laugude rasunäärmete ummistustega, mis üldjuhul paranevad soojade, kuivade kompresside, paikse massaaži ja salviga määrimise abil. Samas ei piisa sellest alati ja aeg-ajalt tuleb moodustise eemaldamiseks teha paikse tuimastusega operatsioon. Pärast kohalikku tuimastamist asetatakse lauklamber, silmalaug keeratakse ümber ja tehakse lõige silmalau limaskesta poolt. Vahel ka naha poolt. Ummistuse sisu väljutatakse spetsiaalse instrumendiga ja võimalik veritsus peatatakse kuumuse või paikse rõhuga.

Selliseid pisikirurgilisi sekkumisi teevad enamasti silmaarstid. Pisioperatsioonide alla liigituvad ka papilloomide ja ateroomide eemaldamised.

Dr. Margarita Rebrov teostab üht kõige sagedasemat operatsiooni – halaasioni avamist.

Alternatiivid

  1. Soojad kompressid, massaaž ja puhastus võivad olla alternatiiviks kirurgilisele sekkumisele. Kui halaasion on sügav, ei pruugi eelnimetatud protseduurd aidata.
  2. Kortikosteroidi süstimine – olenevalt juhtumist võib olla vajalik süstida mitu korda. Tüsistusena võib tekkida laugude depigmentatsioon või süstekohas ravimi ladestumine.
  3. Jälgimine – võimalus on mitte opereerida ning halaasioni olemasoluga leppida.

 

Kirurgilise raviga nõustumise peab patsient oma allkirjaga kinnitama. Enne seda on tal piisavalt aega kirurgiliste protseduuridega tutvumiseks, neist arusaamiseks ja arstile küsimuste esitamiseks ning ammendavate vastuste saamiseks.