fbpx
Põhisisu Vaegnägijaile

Info ja registreerimine 655 6244

Open E 8.00–16.00 T–N 8.00–18.00,  R 8.00–16.00

Info ja registreerimine 655 6244

Open E 8.00–16.00 T–N 8.00–18.00,  R 8.00–16.00

Registreeru veebis
Operatsioonid

Läätsevahetuse operatsioon

Turman Silmakliinikus teeb läätsevahetusoperatsioone kogenud kirurg dr Juri Ivanov. Info ja registreerumine telefonil 655 6244 või info@silmaarstid.ee

Läätsevahetuse ehk katarakti ehk hallkae operatsioon

Läätsevahetuse operatsioone tehakse meie kliinikus Šveitsi firma Oertli kataraktimasinaga, mis on Eestis esimene ja ainulaadne. Tegu on mobiilse aparaadiga, mis eemaldab hägustunud läätse väga tõhusalt. Kaeoperatsiooni käigus siirdame Johnson & Johnsoni, Zeissi ja teisi kunstläätsi, aga ka multifokaalseid ja toorilisi läätsi.

Dr Juri Ivanov töötab silmaarstina alates 2007. aastast. Kataraktikirurgiat õppis ta Ida-Tallinna Keskhaigla silmakliinikus ja Peterburis Fjodorovi kliinikus. Praeguseks on dr Ivanov teinud rohkem kui 10 000 katarakti operatsiooni.

Üks samm edasi: väsinud silmad

Kas operatsiooni kaalumiseks on vaja oodata katarakti?

Läätsede puhul, millel pole veel katarakt, kuid millel on presbüoopiale omane düsfunktsioon, asendame need paljudel juhtudel läätsedega, mis suudavad taastada selle nooruse, mis läätsedel oli enne presbüoopia algust.

Kaasaegsed silmasiseste läätsede disainid on jõudnud kaugele. Meil on võimalik parandada varaseimaid murdumisvigu (nt lühi- ja kaugnägelikkus, astigmatism, presbüoopia) ja pakkuda aina suuremat sõltumatust erinevatel kaugustel olevatest prillidest.

Vähem invasiivne operatsioon

Ka läätsevahetuse operatsioon on kaugele arenenud ning muutumas vähem invasiivseks. Läätse sisestamiseks tehtav ava mõõtu on jõudsalt vähendatud (nüüd u 2,2mm) – see on läätsevahetuse operatsiooni üks suurimatest läbimurretest.

Tehnoloogiline innovatsioon avaldub:

  • kirurgilistes mikroinstrumentides,
  • tipptasemel aparatuuris,
  • tarkades pildijuhtimissüsteemides.

Need võimaldab tagada operatsiooni täpsuse ja turvalisuse, toetades seejuures ka kiiret operatsioonijärgset taastumist.

Kuigi silmaläätse vananemine on täiesti loomulik protsess, on oluline regulaarselt külastada silmaarsti, et diagnoosi kinnitada ja hinnata prillide, uue retsepti või läätsevahetusoperatsiooni korrigeerivust.

Kuidas taastada nooruslikku nägemist?

Alates 45. eluaastast hakkavad esile tõusma lühinägemisega seotud raskused, mis takistavad normaalset eluviisi.

Algul märkame neid ebaharilikemates tingimustes, kuid aegamööda hakkab see mõjutama igapäevaseid toimetusi, nagu arvutiga töötamine, kokkamine või isegi söömine.

Miks need raskused tekivad? Kas nägemise noorust on võimalik taastada?

Raskusi põhjustab silma loomuliku läätse, mis vastutab objektide õigesti nägemise eest erinevatel kaugustel, vananemine. Pärast 40. eluaastat kaotab lääts aegamisi elastsust ja fokusseerimisvõimet, algatades düsfunktsiooniprotsessi, mis lõpeb tüüpiliselt kataraktiga.

Muutused, mis toimuvad nägemises pärast 45. eluaastat, on väga tihti tingitud läätse düsfunktsioonist. Levinumateks sümptomiteks on:

  • hägune nägemine,
  • värvitundlikkuse vähenemine,
  • muutused lühinägemises.

Sobiva läätse valimine

Valikul osutuvad määravaks Teie silmade omadused. Läätse leidmisel võtab arst arvesse ka teisi aspekte, nagu patsiendi iseloom, tööala, hobid ning elustiil, määramaks Teie vajadustega sobiva läätse.

Turman Silmakliinikus teeb läätsevahetusoperatsioone kogenud kirurg dr Juri Ivanov. Info ja registreerumine telefonil 655 6244 või info@silmaarstid.ee