fbpx
Põhisisu Vaegnägijaile

Info ja registreerimine 655 6244

Open E 8.00–16.00 T–N 8.00–18.00,  R 8.00–16.00

Iluteenused

"Ilu ja tervis" sari

Info ja registreerimine 655 6244

Open E 8.00–16.00 T–N 8.00–18.00,  R 8.00–16.00

Registreeru veebis
KonsultatsioonidUuringudSilmaravi

Silmaarsti vastuvõtt

Millal minna optometristi, millal silmaarsti juurde?

Silmaarsti ja optometristi tegevusel on üks ja sama eesmärk – et Teie näeksite paremini. Need kaks spetsialisti erinevad aga nii väljaõppe kui kogemuste poolest.

Silmaarst ehk oftalmoloog on kõrgharidusega spetsialist, kes diagnoosib ja ravib nii laste kui täiskasvanute silma tervise probleeme.

Optometristi põhiülesanded on inimeste nägemisfunktsiooni uurimine ja korrigeerimine, prillide, kontaktläätsede ja teiste optiliste abivahendite sobitamine

Silmaarst

Silmaarst ehk oftalmoloog on kõrgharidusega spetsialist, kes diagnoosib ja ravib nii laste kui täiskasvanute silma tervise probleeme. Kuni 15. eluaastani ravib silmi laste silmaarst.( Meie kliiniku laste silmaarst on dr.Eva Roomets.)

Silmaarst õpib esmalt üldarstiks, et osata näha inimest tervikuna, organismi üksikute osade ja terviseprobleemide seost. Pärast ülikooli lõpetamist võib arst spetsialiseeruda silmahaiguste diagnoosimisele ja ravile.

Silmaarstid spetsialiseeruvad ka edaspidises töös. Üldsilmaarst töötab nagu silmanduse „perearst“, kes tegeleb esmase diagnoosimise ja raviga. Vajadusel suunab ta patsiendi kas silma eesmise osa (laugude, limaskesta, sarvkesta) spetsialisti juurde või silmapõhjahaiguste konsultandile, laste silmaarstile, glaukoomi ehk silmarõhuga seotud haiguse spetsialistile või hoopis silmakirurgiaga tegeleva arsti juurde.

Silmaarsti vastuvõtt

Silmaarsti juurde peab minema siis, kui:

  • alla 8-aastane laps vajab silmakontrolli ( dr.Eva Roomets)
  • olete saanud trauma
  • Teile on tehtud operatsioon
  • silmad punetavad ja jooksevad rähma – tegemist võib olla silmapõletikuga, mille ravi määrab arst
  • Teil võib olla soodumus pärilikeks haigusteks

Alates 40. eluaastast peaks silmaarsti külastama regulaarselt iga 3 aasta tagant. Üle 60-aastastel oleks tark külastada silmaarsti kord aastas. Vanusenumbri kasvades tekivad muutused ka silmades ja suurenevad mitmed ohud. Näiteks glaukoom võib olla pärilik ja risk sellesse haigestuda suureneb pärast 45. eluaastat. Algab see sageli ilma sümptomiteta, kuid süvenedes kahjustab silmapõhja ja võib põhjustada pimedaks jäämist. Samuti vajavad east olenemata kontrolli ja ravi nii hall kae kui ka diabeedist põhjustatud silmakahjustused. Silmaarsti vastuvõtt on parim samm ennetamaks haiguste süvenemist.

 

Optometristi vastuvõtt

Info ja registreerumine telefonil 655 6244