Info ja registreerimine 655 6244
Open E 8.00–16.00 T–N 8.00–18.00, R 8.00–16.00
40. eluaasta möödudes hakkab paljusid inimesi kimbutama probleem, et nad ei näe enam lähedale nii selgesti, nagu nad varem nägid. Presbüoopiaks nimetatavat seisundit põhjustab see, et vanemaks saades meie silmaläätsede elastsus väheneb ning silmaläätse kuju muutvad lihased väsivad ja nõrgenevad.
Selliste kaebuste korral pöörduge kindlasti silmaarsti või optometristi poole, kes kontrollib Teie silmi ja vajadusel määrab Teile lugemisprillid.
Paljudel inimestel, kes töötavad iga päev pikemat aega arvutiga, esineb mitmesuguseid kaebusi: silmade väsimine ja punetus, kuivus- ja kihelustunne, pisaratevool, peavalu, raskused teksti teravustamisel pikemat aega lugedes või kaugele teravustamisel pärast pikaajalist lähitööd.
Sellised sümptomid näitavad, et Teie silmad on väsinud ja vajavad puhkust.
Enne kui pöördute silmaarsti või optometristi poole, võiksite proovida järgmisi abinõusid:
Kui Teie põhimure on pilgu teravustamine (nii lähedale kui ka kaugele vaatamisel), võivad põhjuseks olla pinges silmalihased või ametroopia ehk nägemishäire, mille puhul võivad aidata silmaharjutused ning väikese tugevusega plussprillid. Põhjuse teeb kindlaks silmaarst või optometrist.
Kui Teil esinevad sellised kaebused ning Teil on lühinägevus (kasutate miinusprille), võiksite proovida arvutiga töötamiseks nõrgema miinustugevuse või väikese üleminekuga prille (nt Hoya Nulux Active, Essilor Anti-Fatigue jms). Otse vaadates näete nende abil kaugele ikka selgesti.
Kui Teile on määratud lugemisprillid, võite märgata, et need on arvutisse vaatamiseks liiga tugevad. Põhjus on selles, et lugemisprillid on mõeldud aitama Teid 33–40 cm ulatuses, kuid arvutiekraan jääb tihtipeale 50–70 cm kaugusele. Sellisel juhul võiksite muretseda nn arvutiprillid (nt Hoya Addpower, Essilor InterView jms), mille alumine osa on lugemistugevusega, ülemine aga nõrgem, nii et saate otse arvutisse vaadata.
Loe lisaks: