Põhisisu Vaegnägijaile

Info ja registreerimine 655 6244

Open E–N 8.00–19.00,  R 8.00–17.00

Info ja registreerimine 655 6244

Open E–N 8.00–19.00,  R 8.00–17.00

Registreeru veebis

Silmaümbruse iluprotseduurid

Igaüks meist on eriline. Igaüks ootab erinevat, kuid parimat tulemust. Koostöös arstiga on võimalik selleni jõuda. Meie protseduuriks on alati õige aeg — niisiis praegu! Tere tulemast konsultatsioonile!

Võimalused

Turman silmakliinik on erakliinik, mis asub Tallinnas aadressil Järve 2 hiljuti valminud tornmajas. Tegeleme silmahaiguste diagnostika ja raviga ning erinevate taastavate operatsioonide ning protseduuridega.

1. 8-punkti modelleerimine — mis see on?

See on mittekirurgiline näo pinguldamine, mille käigus tõstetakse ja värskendatakse nägu. Tulemus on värske ja puhanud ehk noorenenud välimus. Selle protseduuri suurim eelis on see, et patsient saab soovitud tulemuse ilma lõikuseta.

2. Täitesüstid

Täitesüstide abil on võimalik siluda kortse ja kortsukesi, anda näole soovitud volüümi ja asendada loomuliku vananemise protsessiga kaasnev kollageeni kadu. Termin „kosmeetiline täiteaine“, tähistab suurt hulka erinevaid preparaate ja tähistab protseduuri mille käigus taastatakse näo kudede volüüm ja struktuur.

Milliseid preparaate kasutatakse?
Kasutame Allergani preparaate Juvederm. Preparaadid nagu Juvederm Volbella, Volift, Volux, Juvederm 3 jne. (www.allergan.com). Need täitepreparaadid parandavad naha elastsust ja täidavad tühikud naha all, mis omakorda annab noorenenud välimuse. Juvedermi preparaadid sisaldavad lidokaiini, mis tuimestab töödeldavat piirkonda protseduuri ajal ja muudab selle praktiliselt valutuks ja seega ka patsiendile kergesti talutavaks.

Kasutame hüaluroonhappe baasil tehtud täitepreparaate. Hüaluroonhape on naturaalne ja seda leidub meie organismis ka loomulikult, kuid vananedes hüaluroonhappe hulk väheneb.

 • Hüaluroonhappe baasil tehtud täitepreparaadid on väga populaarsed, sest nende abil on lihtne taastada kudede mahtu ja taastada nooruslik välimus. Samuti saab siluda kortsukesi nahapinnal ja parandada/taastada/noorendada naha struktuuri. Tänu suurele hüaluroonhappe sisaldusele seovad preparaadid hästi ka vett, mis samuti parandab naha välimust ja tekstuuri.
 • Juvederm Volbella on välja töötatud spetsiaalselt huulte ja suuümbruse töötlemiseks. Pehme geel süstitakse imepeenikese nõela abil. Preparaat on välja töötatud nii, et see annab maheda ja loomuliku tulemuse. Geel täidab suuümbruse kortsukesed ja toob esile suu kontuurid.
 • Juvederm Voluma — kasutatakse kudede mahu ehk volüümi taastamiseks. Kõige enam kasutatakse Volumat just põskede piirkonnas, kuna nii saab kujundada ja parandada näo üldist kuju. Volüümipreparaat annab ka lisa tuge nahale ja aitab esile tuua loomulikku ilu.
 • Juvederm Volift — kasutatakse näo erinevates piirkondades, kaasa arvatud huuled, nasolabiaalvoldid ja ka kulmude piirkond. Voliftit kasutatakse selleks, et täiendada ja viimistleda teiste preparaatide mõju ja vajadusel kudesid tõsta ning siluda keskmisi ja tugevaid kortse ning deformatsioone.

Mitut protseduuri ma vajan ja kui pikk peaks olema vahe kahe protseduuri vahel?
Protseduur ise võtab aega umbes 35–40 minutit ja tulemus kestab keskmiselt 15–18 kuud.

Kas olen sobiv kandidaat selleks protseduuriks?
Täitesüste saab teha enamikule patsientidest ja nende esmane kasutuseesmärk on kortsude silumine ja naha noorendamine. Täitesüste on mõningatel juhtudel võimalik kasutada ka armkoe raviks. Samuti sobivad täitesüstid patsientidele, kes soovivad lisada oma näole struktuuri ja volüümi.

Milliseid näo piirkondi saab töödelda?

 • Kanavarbad.
 • Kortsukesed silma nurkades, mis tekivad naha loomuliku vananemisega, liigsest päikese käes olemisest ja suitsetamisest.
 • Kulmudevahelised kortsud.
  Kui kortsutame kulme siis tekivad kulmude vahele sügavad jooned, ehk „kurjuse kortsud“ või „11 kortsud“. Ajaga need süvenevad ja võivad häirima hakata.
 • “Suitsetaja” kortsud.
  Täitesüstide abiga saab neid kortsukesi siluda ja muuta välimust värskemaks.
 • Marionett-kortsud
  tekivad suunurkadesse ja muudavad ilme kurvaks või kurjaks.
 • Huuled.
  Kitsad huuled ei ole ilmtingimata tingitud vanusest. Paljud naised ja mehed on sündinud õhukeste huultega. Täitesüstidega saab soovi korral lisada oma huultele volüümi.
  Kasutame preparaati Juvederm Volbella, mis on spetsiaalselt välja arendatud huulte töötlemiseks. Volbella on pehme ja siidjas, mis võimaldab saavutada loomuliku tulemuse. Volbella sisaldab ka lidokaiini, mis tähendab, et protseduur on minimaalselt valulik.
  Huulte täitesüstimise tulemus kestab kuni 12 kuud. Tulemus on näha kohe, kuid lõplik tulemus saabub paari nädala möödudes.
 • Nasolabiaalvolt.
  Need on naerukurrud ehk kurrud, mis paiknevad ninakülgedelt suunurkadeni. Enamasti on nad näha naerdes või rääkides, kuid ajaga võivad muutuda staatilisteks kortsudeks.
 • Põsed.
  Vananemisega kaasneb ka volüümi kadumine näolt. Prink ja selgepiiriline kontuur kaob. Põskedesse süstitud täiteaine on siin suureks abiks ja taastab naha pringi välimuse.
 • Dekoltee.
  Nahk kaotab aja jooksul oma elastsuse ja sileduse. Innukas päikesekummardamine kahjustab samuti nahka ja aitab naha vananemisele kaasa. Vananedes muutub nahk ka õhemaks, eriti kaela piirkonnas, mis samuti lisab meie välimusele aastaid juurde.

Kas see protseduur sobib mulle?
Konsultatsioonil küsib arst teie tervise anamneesi. Samuti tehakse enne ja pärast protseduuri fotod ja otsustatakse süstekohad. Raviplaan selgitatakse patsiendile ja protseduur tehakse vaid juhul, kui oleme veendunud, et suudame pakkuda patsiendile soovitud tulemuse.

Kõrvalnähud?
Täitesüstide puhul võib peale protseduuri esineda mõningast turset ja kergeid verevalumeid, kuid need kaovad paari päeva jooksul ja on hõlpsasti varjatavad peitekreemiga.

Kas on olemas nö. „ooteaeg“ ehk aeg pärast protseduuri, enne kui tulemused ilmnevad?
Tegelikult ei ole. Küll aga tuleks olla valmis selleks, et peale süstimist võib esineda natuke valulikkust, mõni verevalum ja kerge turse süstekohtades. Kõike seda saab lihtsalt varjata kosmeetikaga. Protseduuri ajal võib esineda veidi ebamugavust, aga kasutame protseduuride tegemiseks imepeenikesi nõelu ja protseduur ei võta palju aega. Niisiis peaksid kõik seda hästi taluma.

Kortsude korrigeerimisel ei ole täheldatud pikaajalisi kõrvalnähte. Mis tähendab, et patsient saab kohe oma igapäevaseid toiminguid jätkata. Samuti ei ole peale protseduuri vastunäidustatud lennureisid.

Parimate tulemuste saamiseks on soovitav vältida protseduuri piirkonna masseerimist ja füüsilist aktiivsust umbes 4 tundi peale protseduuri. Võimalusel 24–48 tundi peale protseduuri. Siis on kindel, et preparaat on korralikult kudedesse imendunud.

On äärmiselt oluline, et patsient on oma meditsiiniliste andmete asjus täiesti avameelne. Kui kannatate ükskõik millise haigusseisundi all või võtate ravimeid või on peres keegi, kes on hetkel haige, siis kindlasti rääkige sellest konsultatsioonis.

Kvaliteet

Kuidas valida arsti?

Soovitame kindlasti pöörduda kogenud ja sertifitseeritud professionaali poole. Hästi oluline on ka leida selline tohter, kes teile sobib, keda usaldate ja kelle kätes tunnete end mugavalt ja kindlalt. Soovitame alati oma patsientidel teha eeltööd ja taustauuringut ning seejärel otsustada.

Meie eesmärk on pakkuda tippkvaliteeti. Oleme end täiendanud ja koolitanud Euroopa oma ala parimate spetsialistide juures Londonis Harely Streetil, Barcelonas, Moskvas, Peterburis, Riias ja mujal. Meil on väga hea koostöö tunnustatud Prantsuse ilukirurgi dr Lakhdar Belhaouariga kes käib Turman silmakliinikus meie arste koolitamas vähemalt kord- paar aastas.

Kasutame vaid kõrgeima kvaliteediga originaalpreparaati, mida on aastaid kliiniliselt uuritud ja mis on meditsiinis laialdaselt rakendust leidnud. Meie eesmärk on pakkuda parimat ning teha seda diskreetselt, hea maitsega.

Spetsialistid

Dr Aleksandra Nipadistova

 

Dr Reili Rebane

 

Dr Krista Turman

 

Dr Lakhdar Belhaouari

Dr Lakhdar Belhaouari on tuntud ilukirurg ja koolitaja. Ta on varem juhtinud Toulouse’i ülikooli plastilise, taastava ja esteetilise kirurgia ning näo- ja lõualuukirurgia kliinikut, praegu peab erapraksist Prantsusmaal Toulouse’is. Dr Belhaouari tegeleb esteetilise kirurgiaga selle kõige laiemas tähenduses, aga tema erialaks on ka mitteinvasiivne iluravi: täitesüstid, piiling, laserravi jm.


Fatal error: Uncaught Error: Cannot use object of type WP_Post as array in /home/turman/domains/turmansilmakliinik.ee/public_html/jarvepress/wp-content/themes/turmansilmakliinik/footer.php:17 Stack trace: #0 /home/turman/domains/turmansilmakliinik.ee/public_html/jarvepress/wp-includes/template.php(770): require_once() #1 /home/turman/domains/turmansilmakliinik.ee/public_html/jarvepress/wp-includes/template.php(716): load_template('/home/turman/do...', true, Array) #2 /home/turman/domains/turmansilmakliinik.ee/public_html/jarvepress/wp-includes/general-template.php(92): locate_template(Array, true, true, Array) #3 /home/turman/domains/turmansilmakliinik.ee/public_html/jarvepress/wp-content/themes/turmansilmakliinik/page-ilu.php(54): get_footer() #4 /home/turman/domains/turmansilmakliinik.ee/public_html/jarvepress/wp-includes/template-loader.php(106): include('/home/turman/do...') #5 /home/turman/domains/turmansilmakliinik.ee/public_html/jarvepress/wp-blog-header.php(19): require_once('/home/turman/do...') #6 /home/turman/d in /home/turman/domains/turmansilmakliinik.ee/public_html/jarvepress/wp-content/themes/turmansilmakliinik/footer.php on line 17