Põhisisu Vaegnägijaile

Info ja registratuur 655 6244

Avatud E–R 8.00–19.00

Info ja registratuur 655 6244

Avatud E–R 8.00–19.00

Registreeru veebis
Operatsioonid

Lau operatsioon

Silmalaugude korrigeerimine

Vananedes inimese nahk muutub – see venib ja tekivad kortsud. Ülemiste ja alumiste silmalaugude korrektsioon on tänapäeval saanud üsna tavapäraseks protseduuriks. Seda teostavad nii ilukirurgid kui spetsialiseerunud silmaarstid.

Kui ülemised silmalaud on lõtvunud, vajunud ja rippuvad, võib lisaks iluveale olla tegemist ka olulise elukvaliteedi halvenemisega – ripsmetele vajunud ülalau nahk tekitab silmades survetunde ja ahendab vaatevälja.

Dr Pille Tein valmistab patsienti ette operatsiooniks.

Ka allavajunud alalaud vajavad mõnikord korrigeerimist – on tekkinud silmaalused kotid, lõtvunud rasvasongad tekitavad omakorda silmaümbrusesse turseid. Silma alalaugude probleemid võivad olla pärilikud või sõltuda eluviisist, kuid vanuse lisandudes muutuvad nähtavamaks.

Hea tulemuse saavutamiseks on vajalik põhjalik ettevalmistus

Nii üla- kui alalau operatsioonihaavad on vähemärgatavad, sest esimeste puhul jäävad nad nahavolti, alalaugude lõikejoon aga ripsmepiiri äärde.

Silmakirurgid tegelevad ka laugude asendipatoloogiate, näiteks entroopiumi (silmalau keere silma suunas) ja dermatohalaasiga (ülalaugude naha lõtvus), aga ka blefaroplastikaga. Blefaroplastika on lõikus, mis eemaldab kaasasündinud defektid, noorendab silmaümbrust, muudab silmade lõiget või laugude kuju.

Võrreldes teiste spetsialistidega on silmakirurgid keskendunud vaid silmapiirkonna operatsioonidele. Igasugune kirurgiline sekkumine eeldab esmast patsiendi uurimist ja ülimalt tähtis on enne lõikust arstiga rääkida kaasuvatest haigustest, allergiatest ja arutada lõikuse riske.

Ideaalse lõpptulemuse eeldus on usalduslik koostöö oma arstiga.