Blogi

Iluprotseduuride õde Tiina Teppich kevadisest nahahooldusest: kuidas taastada nahka pärast talve?

Kevadel, pärast talveperioodi, vajab meie nahk erilist tähelepanu ja taastamist. Päike, soojus ja ärkav loodus on need, mis annavad meile energiat ja samal ajal mõjutavad meie nahka. Seega on kevad parim aeg teha olulisi muudatusi oma nahahooldusrutiinis, et valmistada nahk ette eelseisvaks suvehooajaks ning taastada selle hea seisukord, säilitades terve, elujõulise ja ilusa naha.

 

Talve jooksul on meie nahka mõjutanud mitmed välisfaktorid nagu tuul, pakane, vihm ja kuiv õhk. Naha ärritus, punetus, kuivus ja pooride laienemine võivad olla mõned probleemid, mis ilmnevad pärast talve. Seetõttu on oluline keskenduda näonaha taastamisele ja parandamisele.

Kevadine nahahooldus – kuidas ergutada nahka pärast talveperioodi?

1. Põhjalik puhastamine ja koorimine:

Igapäevane hooldus varakevadel peaks olema suunatud naha põhjalikule puhastamisele ja epidermise koorimisele, et eemaldada surnud naharakud ning avada nahapoorid, et toimeained saaksid paremini imenduda.

2. Intensiivne toitmine ja niisutamine:

Lisaks puhastusele on oluline nahka intensiivselt toita ja niisutada. Geno x hooldus pakub just seda - sügavat niisutust ja toitmist, mis on eriti oluline pärast talveperioodi kuiva ja väsinud naha taastamisel.

3. Vali enda nahatüübile sobivad tooted:

Kevadel tuleb eriti tähelepanu pöörata enda nahatüübile. Kuiva naha korral on vajalikud rikkalikud ja niisutavad hooldused, samas kui rasuse või kombineeritud naha puhul tuleks valida kerged ja niisutavad tooted. Tundliku naha korral tuleb olla tähelepanelikud koostisainete valikul, eelistades lõhna- ja alkoholivabu tooteid.

4. Naha värske välimuse ja niisutatuse säilitamine:

Kevadel tõusevad temperatuurid ja niiskus, mis võivad põhjustada naha dehüdratsiooni. Seetõttu on piisava niisutatuse tagamine asendamatu, kuna see aitab tugevdada naha kaitsebarjääri ja vähendada kortsude ning peenete joonte teket.

5. Nahka ergutavad näohooldused:

Meie kliinikus on võimalik valida erinevate Geneo X näohoolduste vahel. Saadaval on näiteks taaselustav Geneo Revive, rohelise teega Geneo Detox, sära andev Geneo Illuminate, jpt. Vastavalt nahatüübile ja naha hetke olukorrale tagab Geneo kolm-ühes iluhooldus naha koorimise, nahahoolduse koostisosade imendumise parandamise ning epidermise hapnikuga varustamine. Vaata kõiki Geneo X näohoolduseid

Kokkuvõte

Kevadisel nahahooldusel on oluline keskenduda naha taastamisele, niisutamisele ja toitmisele vastavalt nahatüübile. Pöörates tähelepanu naha vajadustele ning kasutades sobivaid tooteid, saame säilitada terve, särava ja elujõulise naha ka pärast talveperioodi mõjusid. Nii saame nautida kevade ilu täies säras, teades, et meie nahk on hästi hooldatud ja kaitstud.

Tule konsultatsiooni

Arutame koos, mida saame Teie ilu ja tervise heaks teha. Aja kokkuleppimiseks helistage 5341 3428 või kirjutage ilu@silmaarstid.ee